:: صفحه اول
:: شرکتهاي ايراني
:: سايتهاي ايراني
:: كنفرانسها و نمايشگاه
:: قوانين و مقررات
:: سايتهاي معدنی
:: معادن ايران
:: اخبار
:: راهنماي فعاليتهاي معدني
:: سازمانها و انجمنها
:: متخصصين
:: شرکتهاي خارجي
:: نقشه سايت
:: مقالات

يادآوري كلمه عبور ؟  
[عضويت در سايت]  
[دریافت اخبار]  

صفحه اول

رونمايي و ابلاغ طرح جامع منطقه معدني و صنعتي گل گهر سيرجان
25 شهريور 1393 - با حضور رييس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو)، طرح جامع منطقه معدني و صنعتي گل گهر سيرجان رونمايي و ابلاغ شد.
ادامه خبر

پيشرفت 80 درصدي پروژه معدن مس شيور اهر
25 شهريور 1393 - پروژه معدن مس شيور (انجرد) اهر از جمله طرح‌هاي معدني آذربايجان شرقي است که اجراي آن در قالب اصل 44 به بخش خصوصي واگذار شده و اکنون عمليات اجرايي آن با 80 درصد پيشرفت فيزيکي،مي تواند نقش مهمي در حل بيکاري منطقه ايفا کند.
ادامه خبر

معرفي 9 شرکت معدني براي دريافت وام به بانک
24 شهريور 1393 - بر اساس تفاهمنامه‌هاي امضا شده بين سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو)، صندوق بيمه سرمايه‌گذاري فعاليت‌هاي معدني و بانک‌هاي ملت و تجارت، 9 شرکت بخش خصوصي براي دريافت تسهيلات بانکي تامين تجهيزات و ماشين آلات معدني معرفي شدند.
ادامه خبر

افزايش 23 درصدي توليد طلاي موته
23 شهريور 1393 - مدير مجتمع طلاي موته اعلام کرد: ميزان توليد اين مجتمع، در 5 ماه نخست امسال، 23 درصد افزايش يافت.
ادامه خبر

نوسازي فرآيند توليد در طرح‌هاي توسعه‌اي صنعت مس
23 شهريور 1393 - مديرعامل شرکت ملي صنايع مس ايران گفت: طرح بازسازي و نوسازي فرآيند توليد و استفاده از فناوري‌هاي نوين در طرح‌هاي توسعه‌اي صنعت مس قرار دارد.
به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز، احمد مرادعليزاده اظهار کرد: بهره‌وري سبز يکي از نکات مورد توجه بشريت است و با وجود آلايندگي‌ها در مس اين تعهد را داريم و براي تغيير شرايط و اثرگذاري تلاش ‌مي‌کنيم.

ادامه خبر

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد: ماهاراجه‌ها و تزار‌ها در راه معادن ایران
22 شهريور 1393 - مهدی كرباسیان از به ثمر رسیدن برخی طرح‌ها مانند سیمان ونزوئلا و مذاكره با شركت اسار هند و كویت استیل در بخش فولاد، همكاری با روسیه در بخش نفلین سینیت و تفاهم با قزاقستان در حوزه معدن خبر داد.
ادامه خبر

مبارزه با تورم، عامل بحران در صنایع
22 شهريور 1393 - عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: دولت برای جلوگیری از رشد تورم، دو سیاست در اقتصاد کشور اعمال کرد که در نهایت باعث تضعیف بخش صنعت و بحرانی شدن وضعیت برخی صنایع از جمله فولاد شده است.
ادامه خبر

در گزارش بیزینس مانیتور بررسی شد تصویر فولاد ایران در 5 سال دیگر
19 شهريور 1393 - بیزینس مانیتور گزارش تحلیلی از صنایع فلزی ایران همراه با پیش‌بینی پنج ساله تا سال 2018 ارائه کرد که در آن نقاط قوت، ضعف، تهدیدها و فرصت‌های صنعت فولاد بررسی شده است.
ادامه خبر

هیچ الماسی نداریم/2هزار معدن غیرفعال داریم
18 شهريور 1393 - بهروز برنا در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز» با بیان اینکه ایران ذخایر معدنی مطلوبی دارد، اظهار کرد: ایران به لحاظ پلیتی(صفحه زمین شناسی)، شرایط مطلوبی دارد، چرا که از یک پلیتی بسیار جوان و پدیده‌های زمین‌شناسی زیادی برخوردار است.
ادامه خبر

صادرات بيش از 8ميليون تن سيمان وکلينکر
17 شهريور 1393 - دبير انجمن صنفي کارفرمايان صنعت سيمان ايران از صادرات8ميليون و 51 هزار و760 تن سيمان به خارج از کشور در 5 ماه امسال خبر داد.
ادامه خبر

معادن مس بلوکه شده مازندران تعيين تکليف مي‌شوند
16 شهريور 1393 - رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران محمدپور از تعيين و تکليف معادن مس استان مازندران خبر داد و گفت: پيمانکاران و فعالان توانمند معدني در انتظار آينده روشن استان باشند.
ادامه خبر

رشد 7 درصدي توليد سنگ آهک پيربکران
16 شهريور 1393 - ميزان توليد شرکت سنگ آهک پيربکران اصفهان طي 5 ماه نخست امسال، 7 درصد رشد يافت.
ادامه خبر

هفته نزول 20 دلاری اونس
15 شهريور 1393 - به گزارش «اقتصادنیوز» قیمت جهانی طلا در پایان روز جمعه (آخرین روز کاری بازارجهانی) با اندکی افزایش نسبت به کف قیمتی خود در این هفته (1260 دلار و 90 سنت) به سطح 1268 دلار و 40 سنت رسید.
ادامه خبر

جزئیات مصرف انرژی در معادن
15 شهريور 1393 - نتایج آمارگیری از مقدار مصرف حامل‌های انرژی در معادن در حال بهره برداری کشور در سال 1391 نشان می‌دهد که کل انرژی مصرفی معادن در حال بهره‌برداری در این سال هشت میلیون و 123 هزار بشکه معادل نفت خام بوده است. تعداد معادن در حال فعالیت در سال 1391 درمجموع 3717 معدن بوده که دراین میان معدن استخراج سنگ تزئینی بیشترین درصد معادن را به خود اختصاص داده است.

ادامه خبر

سرمايه گذاری 700 ميليارد تومانی در معادن
12 شهريور 1393 - تعداد این طرح‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی به عدد 30 می‌رسد كه شامل پروژه‌های استانی فولاد،‌ آلومینیوم جنوب،‌ الكترود گرافیتی،‌ توسعه اسكله منطقه ویژه خلیج فارس، معدن روی مهدی آباد،‌ طلای زرشوران، زغالسنگ پروده 4 طبس،‌ سیمان ونزوئلا و ... است.
ادامه خبر

حاشیه‌های واگذاری معدن 10 میلیاردی ادامه دارد
12 شهريور 1393 - کاظم پالیزدار با بیان این مطلب افزود: پس از دستور معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر ضرورت بررسی سریع و دقیق این موضوع در دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و اعلام نتیجه در اسرع وقت جلسه کارشناسی در این دبیرخانه تشکیل و نتایج پیگیری‌های انجام شده در قالب گزارشی مکتوب به وی ارائه شد.
ادامه خبر

استخراج بيش از 10 ميليون تن سنگ آهن
11 شهريور 1393 - در 4 ماه امسال استخراج سنگ آهن به مرز 10 ميليون و 787 هزار رسيده است.
ادامه خبر

اجراي 7 طرح توسعه معادن زغال سنگ
11 شهريور 1393 - رئيس هيات عامل ايميدرو از تدوين 7 طرح توسعه معادن زغال سنگ كك شو براي اجرا خبر داد.
ادامه خبر

یک فعال معدنی: فعالیت معدنی سخت شده است
10 شهريور 1393 - ابوالقاسم شفیعی، عضو خانه معدن ایران در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز» درباره اهمیت ویژه بخش معدن و ایجاد ارزش افزوده آن در صنایع معدنی اظهار کرد: بخش معدن قابلیت ایجاد ارزش افزوده در صنایع معدنی و اشتغالزایی بسیاری در این زمینه را دارد ولی نزدیک به 20 سال است که ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی بروز رسانی نشده‌اند و سرمایه کافی برای این نوسازی اختصاص نیافته است، در حالی که سرمایه‌گذاری در بخش معدن صنایع بالادستی و پایین دستی را توسعه می‌دهد.
ادامه خبر

7500 کیلومتر آذربایجان اکتشاف می‌َشود
10 شهريور 1393 - به گزارش «اقتصادنیوز»، مهدی کرباسیان روز گذشته در آیین افتتاح کارخانه گروه صنعتی آداپلاست ارومیه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر داریم در هفت هزار و 500 کیلومتر محدوده آذربایجان غربی، فعالیت‌های اکتشافی انجام دهیم که در این صورت، تعداد زیادی از جوانان این استان در فرصت های شغلی ایجاد شده مشغول به کار می شوند.
ادامه خبر
جستجو پيشرفته |

 • اخبار
 • راهنماي فعاليتهاي معدني
 • سازمانها و انجمنها
 • سايتهاي ايراني
 • سايتهاي معدنی
 • شرکتهاي ايراني
 • شرکتهاي خارجي
 • قوانين و مقررات
 • كنفرانسها و نمايشگاه
 • متخصصين
 • معادن ايران
 • مقالات
 • نقشه سايت