:: صفحه اول
:: شرکتهاي ايراني
:: سايتهاي ايراني
:: كنفرانسها و نمايشگاه
:: قوانين و مقررات
:: سايتهاي معدنی
:: معادن ايران
:: اخبار
:: راهنماي فعاليتهاي معدني
:: سازمانها و انجمنها
:: متخصصين
:: شرکتهاي خارجي
:: نقشه سايت
:: مقالات

يادآوري كلمه عبور ؟  
[عضويت در سايت]  
[دریافت اخبار]  

صفحه اول

معدنی‌ها جای خود را به خودرویی‌ها دادند
06 ارديبهشت 1395 - بازار سرمایه پس از اعلام اجرایی‌شدن برجام در دی سال گذشته روزهای بهتری را سپری کرد.

فعالان بازار سرمایه که پس از ۲سال به روزهای رونق بازگشته و بر مدار رشد قرار گرفته بودند، با امید به آینده به انجام معامله پرداختند تا شاید اندکی از زیان خود را جبران کنند. کارشناسان معتقد بودند گروه‌هایی که بیشترین ضربه را از تحریم‌های اقتصادی ایران در سال‌های اخیر دیده بودند، با اجرایی‌شدن برجام زودتر از دیگر بازارها از جا برمی‌خیزند. به این ترتیب گروه خودرو توانست در سایه امیدهای ایجادشده در نتیجه اجرایی‌شدن برجام روند افزایشی خود را آغاز کند و صف‌های خرید بسیاری در این گروه به وجود آمد.

ادامه خبر

طرح توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری شرق کشور اجرایی می‌شود
06 ارديبهشت 1395 - تامین سرمایه و جذب سرمایه‌گذار برای اجرای یک طرح یا پروژه از نکات اساسی است که در صورت عملکرد ضعیف می‌تواند خطری برای اجرایی شدن طرح به شمار آید.

حال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای اجرایی‌شدن اهداف اقتصاد مقاومتی اجرای طرح توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری شرق کشور را در دستور کار قرار داده است.

ادامه خبر

طرح توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری شرق کشور اجرایی می‌شود
06 ارديبهشت 1395 - تامین سرمایه و جذب سرمایه‌گذار برای اجرای یک طرح یا پروژه از نکات اساسی است که در صورت عملکرد ضعیف می‌تواند خطری برای اجرایی شدن طرح به شمار آید.

حال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای اجرایی‌شدن اهداف اقتصاد مقاومتی اجرای طرح توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری شرق کشور را در دستور کار قرار داده است.

ادامه خبر

پیش بینی تحولات بازار مس در هفته پیش رو میلادی
06 ارديبهشت 1395 - قیمت نفت، افق اقتصاد جهان، بویژه اقتصاد چین و تغییرات ارزش دلار، سه عامل مهم تاثیرگذار بر قیمت این مواد خام هستند، حال باید دید این سه متغیر تاثیر گذار چه شرایطی را برای بازار فلزات اساسی در هفته پیش رو میلادی ترسیم خواهند کرد.

به گزارش معدن24 ،قیمت مس هفته گذشته حدود ۵ درصد افزایش یافت و در پایان معاملات هفته در سطح ۵۰۰۰ دلار در هر تن قرار گرفت. قیمت دیگر فلزات اساسی نیز رشد کرده و این درحالیستکه هفته گذشته ارزش دلار در برابر یورو رشد کرد و قاعدتا باید قیمت فلزات اساسی تحت فشار قرار می گرفت.

ادامه خبر

احیای فلزات از لندن تا نیویورک
06 ارديبهشت 1395 - وال استریت ژورنال نوشت: قیمت مس در روز جمعه با توجه به رشد قیمت نفت و افزایش خوشبینی نسبت به اقتصاد چین که روند با ثباتی را آغاز کرده است، بالا رفت.

به گزارش معدن24 ، "در تصویر روبه رو، ساختمان های تجاری و مسکونی در پکن مشاهده می شود؛ آمارهای قوی اقتصادی چین از قیمت مس حمایت کرده و این کشور در ماه های اخیر علائمی از بهبود ساخت و ساز را نشان داده است./ عکس: بلومبرگ"

مس تحویل ماه می در بازار کامکس با رشد ۰.۶ درصدی با قیمت ۲.۲۶ دلار در پوند داد و ستد شد. همچنین قیمت آتی نفت WTI نیز روز جمعه به ۴۳ دلار و ۶۷ سنت در هر بشکه رسید. به طور کلی افزایش قیمت نفت به رشد قیمت مس کمک می کند.

«جرج جرو»، مدیرعامل موسسه RBC Wealth Management گفت: هر دو کالای یادشده از امکان محرک بیشتر در آن سوی مرزها سود بردند.

ادامه خبر

نظرات نعمت زاده برای ابلاغ حقوق دولتی 95 فصل الخطاب است/دریافت مالیات بر صادرات مواد معدنی برای امسال قطعی است
04 ارديبهشت 1395 - شورای عالی معادن برای ابلاغ حقوق دولتی معادن 95 در انتظار نظرات مشورتی و تصویب نهایی از سوی وزیر صنعت،معدن و تجارت است.
محمد اقبالی زارچ مدیر کل بهره برداری معدن وزارت صنعت،معدن و تجارت در گفت و گوی اختصاصی با معدن24 گفت:حقوق دولتی معادن کشور بدون تغییر نسبت به سال 94 تهیه و بدون هیچ گونه ابهامی اماده ابلاغ است اما تعلل شورای عالی معادن برای ابلاغ به استانها به دلیل انتظار برای دریافت نظرات مشورتی و تصویب نهایی از سوی وزیر صنعت ،معدن و تجارت است که به دلیل سفرها و دیدار های متعدد مهندس نعمت زاده با اروپاییها جلسه نهایی شورا برای تصویب نهایی حقوق دولتی با تاخیر مواجه شده است.

ادامه خبر

تامین مواد اولیه، اصلی‌ترین چالش تولیدکنندگان روی
04 ارديبهشت 1395 - آنطور که کارشناسان صنعت روی اذعان می‌کنند درحال‌حاضر عمده‌ترین مشکلی که تولیدکنندگان روی با آن مواجه هستند کمبود مواد اولیه لازم برای تولید است.

معادن «انگوران» و «مهدی‌آباد» در کشور ما تامین‌کننده مواد اولیه لازم برای این صنعت هستند اما این معادن تنها ۳۰درصد خوراک مورد نیاز این بخش را تامین می‌کنند. در این بین همکاری با کشورهای خارجی برای تامین مواد اولیه لازم برای این صنعت و همچنین فرآوری در بخش روی ضروری به نظر می‌رسد.

ادامه خبر

تولیدکنندگان فلزات تغییر رنگ می‌دهند
04 ارديبهشت 1395 - بررسی چشم‌انداز بازار جهانی کالاهای اساسی همواره به عنوان یکی از موضوع‌های اصلی سرمایه‌گذاران بازار سهام مورد توجه بوده است، زیرا بخش زیادی از صنایع تولیدکننده کالاهای پایه در بورس اوراق بهادار ایران را تشکیل می‌دهد و از سوی دیگر پیروی قیمت فروش محصولات تولیدی صنایع بورسی از نرخ‌های جهانی می‌تواند روند سودآوری آنها را با افت‌وخیزهای مختلفی روبه‌رو کند.
ادامه خبر

نداشتن بازار فروش، دلیل عمده تعطیلی معادن
04 ارديبهشت 1395 - قانون تعطیلی موقت معادن که چندی پیش اعلام و از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به واحدهای استانی تفویض اختیار شد موضوعی است که از دیدگاه برخی از کارشناسان معدنی نکات مثبت بسیاری دارد اما برای اجرایی شدن آن به شکل صحیح، به نظارت کافی نیاز است.
ادامه خبر

معدنی‌ها در تالار حافظ پیشرو شدند
31 فروردين 1395 - بورس تهران بعد از ۱۱ روز ریزش مداوم و اصلاح قیمت‌ها، روز گذشته مسیر حرکتی خود را تغییر داد و با دست‌کشیدن از اصلاح قیمت‌ها مثبت شد و دوباره به مسیر افزایشی و صعودی خود برگشت.

بازار سرمایه که مدتی بود به‌دلیل رشدهای هیجانی و تند سال گذشته به‌صورت متوالی دچار روند نزولی شده و بی‌سابقه‌ترین ریزش خود در یک‌سال اخیر را تجربه کرده بود، در معاملات روز گذشته روند ریزشی خود را متوقف کرد و با رشد قیمت سهام شرکت‌ها و افزایش تقاضا روبه‌رو شد و به نگرانی سهامداران پایان داد. در معاملات روز گذشته شاخص کل به کانال ۷۸هزار واحدی بازگشت و همین موضوع انگیزه خرید را در بین سهامداران تقویت کرد و قیمت سهام شرکت‌ها را افزایش داد.

ادامه خبر

قدرت تنظیم بازار در دستان چه کسی است
31 فروردين 1395 - در حالی که تحرک جهان به سمت استفاده از انرژی‌هایی است که کمترین آسیب را به محیط‌زیست وارد کند، سهم‌خواهی از نفت و دستیابی به حداکثر قدرت استراتژیک در این حوزه ادامه دارد.

این منظور در ابتدا قدرت‌های جهان سعی کرده‌اند با تنوع بخشیدن به سبد انرژی مصرفی و تولیدی خود به قدرت جایگزین دست یابند تا از هر گونه وابستگی که بتواند قدرت استراتژیک آنها را تحت تاثیر قرار دهد، دوری جویند.
به این منظور علاوه بر تنوع بخشیدن به سبد انرژی با افزایش ذخایر انرژی توانسته‌اند تنظیم بازار را در دست گیرند تا به این وسیله بتوانند با ایجاد زمینه مصرف‌گرایی هرچه بیشتر کشورهای تولیدکننده نفت که به‌طور عمده از کشورهای جهان سومی هستند را زیر قدرت خود گیرند.
بنابراین به نظر می‌رسد ایران برای دستیابی به قدرت استراتژیک روی اندیشه مبتنی بر تولید انرژی سرمایه‌گذاری کند تا بتواند با نوآوری در این عرصه به سهم‌خواهی برخیزد.

ادامه خبر

انتخاب فاینانس بستگی به پروژه‌ها دارد
31 فروردين 1395 - در سال‌هایی که کشور درگیر تحریم‌ها بود، طرح‌های و پروژه‌های معدنی در زمینه تامین مالی خود با مشکلات بسیاری مواجه بودند و فاینانس‌ها بیشتر از سوی چین آن هم با طی کردن مسیری طولانی و پرپیچ‌وخم انجام می‌شد.

امروز با تغییرات رخ داده در فضای بین‌المللی و تمایل فراوانی که از سوی کشورهای خارجی به ویژه کشورهای اروپایی برای ورود و سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران وجود دارد، راه برای تامین فاینانس‌های اروپایی باز و هموار شده است. اما با وجود علاقه‌مندی اروپایی‌ها برای ورود به طرح‌های معدنی ایران، انتخاب فاینانس‌های چینی یا اروپایی تنها بستگی به نوع پروژه و نظر گروه مشاوره دارد.

ادامه خبر

۹۰ درصد پیش‌نویس اصلاح قانون معادن آماده است
31 فروردين 1395 - نشست خانه معدن استان‌ها روز گذشته در محل خانه معدن ایران برگزار شد.

در این نشست که جعفر سرقینی معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا بهرامن رییس هیات مدیره خانه معدن ایران، اسدالله کشاورز مدیر کل اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباسعلی اقبالی‌زارچ مدیر کل دفتر بهره‌برداری از معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت و روسای خانه معدن استان‌ها حضور داشتند، عملکرد بخش معدن در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت. از جمله مهم‌ترین خبرهایی که از سوی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست مطرح شد، بازنگری قانون معادن به منظور تسهیل فعالیت‌های معدنکاری بود.

ادامه خبر

سیگنالهای مثبت روی در بازار بی ثبات فلزات غیر آهنی
31 فروردين 1395 - موجودی انبار فلز روی در لندن بر خلاف سایر فلزات غیر آهنی نزولی است و این باعث شده تا قیمت این فلز از سقف های قبلی گذشته و به بالای 1880 دلار برسد ... تثبیت نرخ از رشد بیشتر بسیار با اهمیت تر است.
ادامه خبر

ایران ماینینگ گزارش می دهد؛ پیش بینی شرکت مهندسی کانی فراوران تهران از قیمت فلزات اساسی در سال جدید میلادی
30 فروردين 1395 - شرکت مهندسی کانی فراوران تهران با تجدید نظر و بررسی پیش بینی های ارائه شده توسط 18 شرکت، بانک و موسسه مالی و اعتباری بزرگ دنیا نسبت به پیش بینی روند قیمتهای فلزات اساسی برای سال 2016 و 2017 اقدام نموده است.

قیمت روی در بورس فلزات لندن برای سه ماهه دوم سال جاری میلادی 1700، سه ماهه سوم 1806، سه ماهه چهارم 1881 و برای سال آتی 1993 دلار بر تن پیش بینی می شود.
قیمت سرب در بورس فلزات لندن برای سه ماهه دوم سال جاری میلادی 1758، سه ماهه سوم 1793، سه ماهه چهارم 1856 و برای سال آتی 2014 دلار در هر تن پیش بینی میشود.
قیمت مس در بورس فلزات لندن برای سه ماهه دوم سال جاری میلادی 4739، سه ماهه سوم 5002، سه ماهه چهارم 5264 و برای سال آتی 5640 دلار در هر تن پیش بینی میشود.

ادامه خبر

افزایش امنیت در نوار شرقی با راه‌اندازی واحدهای معدنی
28 فروردين 1395 - فعالیت‌های معدنی تاثیرات مثبت بسیاری در منطقه به همراه دارد. ایجاد امنیت یکی از مهم‌ترین دستاوردهای حاصل از معدنکاری است که به اعتقاد کارشناسان و فعالان این حوزه در کنار توسعه و تحول اقتصادی و اجتماعی در منطقه ایجاد می‌کند. این فعالیت‌ها در نوار مرزی هر کشوری می‌تواند متضمن این امنیت در دل خود باشد.
در ایران یکی از استان‌هایی که اکتشافات معدنی به آن رنگ و بوی دیگری داده، سیستان و بلوچستان است که اقدامات و پروژه‌های معدنی ایمیدرو در این منطقه نویدبخش آینده‌ای روشن برای این منطقه محروم کشور به شمار می‌رود که روی نوار شرقی کشور به عرض ۴۰ کیلومتر با همکاری کشورهای همسایه همچون پاکستان و افغانستان متمرکز شده است؛ منطقه‌ای که از لحاظ زمین‌شناسی ظرفیت بالایی برای مواد معدنی دارد.

ادامه خبر

تأثیر مثبت فلزات اساسی در هفته منفی بورس
28 فروردين 1395 - بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته با تشدید کاهش قیمت‌ها و افت تقاضا نخستین هفته منفی خود را در سال ۱۳۹۵ رقم زد و از روزهای جهشی سال گذشته فاصله گرفت.

افزایش فشار فروش از سوی حقوقی‌ها، نزدیک‌شدن به زمان تسویه معاملات اعتباری و همچنین برخی ابهامات سیاسی در کنار پیش‌خور شدن اخبار مثبت شرکت‌ها در سال گذشته موجب شد بورس تهران با رفتن به فاز اصلاح و احتیاط دست از رشدهای ناگهانی بردارد و کمتر به خبرهای مثبت توجه کند.
در هفته گذشته سایر محصولات کانی غیرفلزی با ۴/۱۹ درصد، فلزات اساسی ۱/۱۸ درصد، خدمات فنی و مهندسی با ۳/۷۵ درصد و حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات با ۰/۹۴ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه‌ها به خود اختصاص دادند.

ادامه خبر

مالیات صادرات، در برابر خام‌فروشی ایستادگی می‌کند
28 فروردين 1395 - عزم دولت برای تکمیل زنجیره ارزش باعث شده تا جلوگیری از خام‌فروشی با جدیتی بیش از گذشته دنبال شود. موضوعی که بارها از سوی مسئولان بخش دولتی کشور اعلام شده اما با مخالفت‌های بسیاری به‌ویژه فعالان بخش خصوصی همراه شد.

در واقع دولت در نظر دارد با ایجاد برخی قوانین تولیدکنندگان مواد معدنی را به سوی بازارهای داخلی و تکمیل زنجیره ارزش سوق دهد. متاسفانه ایجاد چنین اختلافاتی میان فعالان بخش خصوصی و مسئولان دولتی باعث شده تا بخش خصوصی نسبت به تعریف واژه خام‌فروشی اعتراض داشته و اعتقاد دارند باید در تعریف این واژه بازنگری شود اما نظر مسئولان بخش دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی متفاوت است.

ادامه خبر

بوشهر را با معادنش بشناسیم
28 فروردين 1395 - رکود ساخت‌وساز در بخش مسکن و پروژه‌های عمرانی در کشور به معادن استان بوشهر نیز سرایت کرده است، براساس آخرین آمار از سوی مسئولان، ۲۲۲ پروانه بهره‌برداری معدنی در این استان وجود دارد که از این ۲۲۲ پروانه ۹۶ معدن فعال و ۱۲۶ معدن غیرفعال است که بیشترین معادن استان سنگ لاشه و سنگ گچ هستند.

اما در کنار این موضوع، مهم‌ترین اندیس‌های شناسایی‌شده و توانمندی‌های معدنی استان بوشهر شامل مواد اولیه سیمان، سنگ آهک با عیار بالا (بیش از ۹۵ درصد کربنات کلسیم) برای مصارف صنعتی و شیمیایی و فولادسازی، سنگ لاشه آهکی برای مصارف ساختمانی و ابنیه‌سازی و سازه‌های دریایی، سنگ آهک قابل برش برای مصارف ساختمان‌سازی، مواد تکمیلی سیمان، مارن برای مواد تکمیلی سیمان و تهیه آجر، سنگ نمک کوهی برای مصارف صنعتی، خوراکی و شیمیایی، نمک آبی برای مصارف خوراکی، صدف دریایی برای تهیه خوراک دام و طیور و... دولومیت برای مصارف نسوز، تهیه منیزیم، شن و ماسه کوهی و رودخانه‌ای برای مصارف پروژه‌های عمرانی و مواد اولیه سنگ‌شکن‌هاست.

ادامه خبر

امضا دو قرارداد صنعتی و معدنی به ارزش 95 میلیون یورو با ایتالیا
24 فروردين 1395 - : در سفر نخست وزیر و هیات ایتالیایی به کشورمان دو قرارداد صنعتی و معدنی به ارزش 95 میلیون یورو امضا می شود.
علی محمد گودرزی ؛ دبیر شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب گفت: از مجموع 26 قرارداد و تفاهم نامه امضا شده بین جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا،هشت قرارداد وارد مرحله اجرایی شده است.

گودرزی در ادامه افزود: پس از سفر رئیس جمهوری ایران به ایتالیا و عقد قراردادهای مختلف تاکنون قرارداد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ازجمله قراردادهایی است که به مرحله اجرا رسیده است.

ادامه خبر
جستجو پيشرفته |

 • اخبار
 • راهنماي فعاليتهاي معدني
 • سازمانها و انجمنها
 • سايتهاي ايراني
 • سايتهاي معدنی
 • شرکتهاي ايراني
 • شرکتهاي خارجي
 • قوانين و مقررات
 • كنفرانسها و نمايشگاه
 • متخصصين
 • معادن ايران
 • مقالات
 • نقشه سايت