:: صفحه اول
:: شرکتهاي ايراني
:: سايتهاي ايراني
:: كنفرانسها و نمايشگاه
:: قوانين و مقررات
:: سايتهاي معدنی
:: معادن ايران
:: اخبار
:: راهنماي فعاليتهاي معدني
:: سازمانها و انجمنها
:: متخصصين
:: شرکتهاي خارجي
:: نقشه سايت
:: مقالات

يادآوري كلمه عبور ؟  
[عضويت در سايت]  
[دریافت اخبار]  

صفحه اول

نقش مدیریت علمی در کاهش هزینه‌های تولید
10 آذر 1394 - درحال‌حاضر بسیاری از تولیدکنندگان در کشورهای پیشرفته دنیا درصدد هستند قیمت تمام‌شده محصولات خود را تا حد امکان کاهش دهند تا تولید، صرفه اقتصادی‌اش بالاتر برود و رقابتی‌تر شود.

این معضل در تولیدات مواد معدنی و فرآوری آن نیز وجود دارد و حال با کاهش قیمت‌های جهانی نمود بیشتری یافته است. بر همین اساس استراتژی شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی به این سمت و سو می‌رود که عوامل گران‌تر تمام شدن محصولات معدنی ارزیابی شده و با شناسایی نقاط ضعف در این زمینه، کاستی‌ها برطرف شود. ا

ادامه خبر

پاشنه آشیل سرمایه‌گذاری خارجی در ایران
10 آذر 1394 - هفتمین جلسه کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران با موضوع بررسی موانع موجود برای سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در ایران و ارائه آن در قالب گزارش به وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور سعید صمدی، رییس کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران، کیوان جعفری طهرانی مدیر امور بین‌الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران، بهمن رشیدی مدیر توسعه شرکت اینتک استرالیا و مشاور اتاق بازرگانی استرالیا و ایران و همچنین اعضای هیات‌مدیره خانه اقتصاد ایران برگزار شد؛ سعید صمدی به قانون ممنوعیت مالکیت خارجی‌ها در معادن ایران اشاره کرد و گفت: تنها قرارداد با سرمایه‌گذاران خارجی و ورود آنها به ایران، نمی‌تواند اعتماد آنها را جلب کند. بلکه باید برای آنها انگیزه ایجاد کرد که این روش تنها در صورتی که بازار داخلی برای مصرف محصولات تولیدی معدنی وجود داشته باشد، میسر خواهد شد.

ادامه خبر

100 میلیون تن سنگ آهن جدید به بازار می آید/ پیش بینی قیمت ها تا سال 2016
10 آذر 1394 - گزارش های جدید نشان می دهد براساس پیش بینی ها عرضه بیش از 100 میلیون تن سنگ آهن جدید به بازار ضربه خواهد زد.

به گزارش معدن24، براساس اطلاعات موسسه Fitch که جزو سه موسسه رتبه بندی برتر از نگاه آمریکا است اعلام کرده تا دو سال آینده 145 میلیون تن سنگ اهن به سطوح عرضه فعلی افزوده خواهد شد و این به معنای افزایش 10 درصدی عرضه نسبت به سطح موجود تولید است.

در آخرین روز از هفته گذشته قیمت سنگ اهن به پایین ترین سطح خود از زمان ثبت شاخص قیمت گذاری استیل ایندکس رسیده بود.

ادامه خبر

حضور خارجی ها در معادن ایران منوط به اجرای کامل برجام است/ قرارداد سرب و روی مهدی آباد در اوج تحریم منعقد شد
10 آذر 1394 - برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی و اهداف افق 1404نیازمند منابع مالی جدید و حضور سرمایه گذار خارجی در معدن و صنایع معدنی هستیم.

دکتر مهدی کرباسیان معتقد است: قراد داد معدن سرب و روی مهدی اباد در شرایط نامناسب تحریم منعقد شد.

وی در گفت و گو با خبرنگار معدن24 از بکارگیری توان فنی و تخصصی اردشیر سعد محمدی به عنوان مشاور ارشد اجرایی خود در ایمیدرو می گوید.

ادامه خبر

انتقاد شدید از روند خصوصی سازی معادن/متاسفانه در پهنه های معدنی خصولتی ها وارد شدند
10 آذر 1394 - نگاه های حاکمیتی در بخش معدن سبب می شود در پساتحریم هم با مشکل مواجه شویم.

دکتر بهرام شکوری، نایب رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ اهن ایران در سومین همایش بین المللی سنگ آهنی ها با بیان این مطلب گفت: خصوصی سازی های انجام شده در کشور در واقع مزایده فروشی بوده است.

وی با بیان اینکه نقشه راه و استراتژی برای توسعه کشور امری ضروری و مهم است افزود: متاسفانه در حوزه معدن کشور باوجود نیاز به پتانسیل یابی، استراتژی و نقشه راه مشخصی برخی از بخشها نوشته نشده یا در صورت نگارش، عاری از اشکال نبوده یا بعضا عملیاتی نشده است.

شکوری با تاکید بر اینکه یکی از پتانسیل یابی ها تامین نیاز داخل از طریق صادرات است خاطرنشان کرد: یکی از الزامات اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور شفاف سازی و استفاده از پتانسیل های داخلی و ایجاد مزیت است.

وی همچنین با انتقاد از ضعف زیرساختها در حوزه معدن کشور عنوان کرد: ضعف زیرساختها در کشور باعث شده تا هزینه تمام شده تولید در بخش معدن کشور افزایش یابد و در شرایط قیمت های پایین امکان صادرات برای مواد معدنی کشور به دلیل از دست دادن قدرت رقابت وجود نداشته باشد.

ادامه خبر

هند، جایگزین بازار سنگ آهن چین نیست
09 آذر 1394 - کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی ایمارک ۲۰۱۵ استرالیا از ۱۸ تا ۲۱ آبان در شرایطی برگزار شد که هیات ایرانی به ریاست مهدی کرباسیان، رییس هیات عامل ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ سنگ‌آهنی داخلی در این کنفرانس بزرگ بین‌المللی حضور فعال داشتند.
ادامه خبر

توسعه معدن با جایگزینی هزینه‌های اکتشاف به جای مالیات
09 آذر 1394 - بخش‌های مختلف اقتصادی این روزها دچار رکود هستند. بخش معدن و صنایع معدنی نیز از قافله رکود جا نمانده، اما بخشی از این رکود به تحولات بازارهای جهانی ازجمله سیاست‌های چین مربوط می‌شود...
ادامه خبر

هند به دنبال گرفتن امتیاز معدنی از افغانستان
09 آذر 1394 - هند و افغانستان مذاکرات خود را بر سر برنامه‌های ۱۱ میلیارد دلاری معدنکاری سنگ‌آهن و پروژه‌های فولادسازی لغو کردند. پیش از این قرار بود یک کنسرسیوم از شرکت‌های فلزی هند، این پروژه را به پیش ببرند...
ادامه خبر

درآمد ایران از محل فروش مواد معدنی بیشتر از نفت می‌شود
09 آذر 1394 - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود 700 میلیارد دلار ماده معدنی کشف شده در ایران در نتیجه اکتشاف تا عمق 50 متری زمین گفت: ایران آینده ایرانی است که در آن بخش معدن به تدریج جایگزین بخش نفت می شود.
ادامه خبر

سلب پروانه بهره برداری معادن نقطه آغاز چالش سنگ آهنی ها با دولت و فولادی ها بود
09 آذر 1394 - سلب پروانه بهره برداری از معادن سنگ آهنی نقطه آغاز چالش شرکت های سنگ آهنی با فولادی ها و دولت بود. در ادامه این چالش پس از اخذ حق انتفاع از این شرکت ها، در سال جاری دولت قیمت فروش گندله را سه درصد به نفع شرکت های فولادی کاهش داد. برای بررسی بیشتر این موضوع با محمود نوریان ؛ مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت و گویی انجام داده ایم.
ادامه خبر

نرخ ارز و بحران بخش معدن
08 آذر 1394 - چندی پیش معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه در روزهای آینده نرخ دلار کاهش می‌یابد، گفت: نرخ ارز در بودجه سال ۹۵ همانند سال گذشته است.
ادامه خبر

حمایت از فناوری‌های موثر در توسعه اکتشافات معدنی
08 آذر 1394 - در چند سال گذشته رکود حاکم بر بخش معدن و صنایع معدنی سبب شد تا مدیران و مسئولان این حوزه برنامه‌های مختلفی را برای رفع این مشکل تدوین کرده و در جلسه‌ای در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بسته‌ای با عنوان بسته حمایت از بخش معدن و صنایع معدنی ارائه کنند.
ادامه خبر

طلای ایران به‌دست قزاق‌ها «ناب» می‌شود
08 آذر 1394 - طلا به عنوان یک پشتوانه مالی و اقتصادی به شمار می‌آید و از این حیث شاهدیم که کشورها سرمایه‌گذاری‌های کلانی برای تولید این محصول از مراحل ابتدایی آن یعنی اکتشاف تا فرآوری و تولید محصول نهایی یعنی تولید شمش انجام داده‌اند...
ادامه خبر

چرا قیمت تمام شده محصولات معدنی بالا است
08 آذر 1394 - رکود داخلی و خارجی مثر بر بخش معدن و صنایع معدنی مانند بسیاری از بخش‌ها تاثیر گذاشته و شرکت‌های معدنی را در وضعیت بغرنجی قرار داده است. دولتمردان به همین دلیل به فکر بسته حمایتی افتاده‌اند تا این حمایت به تحریک بازار در صنایع پایین‌دستی بینجامد...
ادامه خبر

از اوضاع معادن استان سمنان بیشتر بدانید
07 آذر 1394 - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود ۵۱۸ معدن فعال در استان خبر داد و گفت: این معادن غنی تاكنون زمینه اشتغال چهار هزار و ۱۰۰ نفر را فراهم كرده‌اند.
بهروز اسودی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۵۱۸ معدن فعال در استان فعالیت می کنند و این معادن با سرمایه‌گذاری یك هزار و ۹۷۵ میلیارد ریال برای چهار هزار ۱۰۰ نفر در سطح استان اشتغال ایجاد کرده اند.
وی در تشریح فعالیت معادن استان سمنان در دولت تدبیر و امید از صدور ۳۸۸ مجوز معدنی شامل پروانه اكتشاف، گواهی كشف و پروانه بهره‌برداری در دو سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: در طول خدمت دولت تدبیر و امید تعداد ۱۴۳ پروانه اكتشاف و تعداد ۱۱۳ گواهی كشف در بخش معدن در استان صادر شده است.

ادامه خبر

افزایش قیمت دلار و خوشبینی در مورد بازار کرومیت ایران/ آخرین نرخ های معاملاتی در بندرعباس
07 آذر 1394 - بررسی بازار بین المللی کرومیت نشان می دهد تجار باید در انتظار ادامه روند کاهشی باشند هرچند در ایران افزایش قیمت دلار شاید بتواند انگیزه خوبی برای صادرکنندگان ایجاد کند البته نباید فراموش کرد چین به عنوان بزرگترین واردکننده همچنان از شرایط بد اقتصادی رنج می برد.

به گزارش معدن24، ادامه رکود در بازارهای جهانی فولاد و فروکروم سبب شده شرایط برای تقاضا کرومیت نیز دستخوش تغییرات زیادی شده و انتظار شروع کاهش ها دور از انتظار نباشد.

ادامه خبر

رکورد تاریخی کاهش قیمت سنگ آهن
07 آذر 1394 - شاخص قیمت سنگ آهن اعلام شده از سوی استیل ایندکس امروز به پایین ترین سطح خود از نوامبر 2008 رسید.

به گزارش معدن24، بهای هر تن سنگ آهن 62 درصد در بندر تاینجین چین با 1.8 درصد افت به 43.3 دلار سقوط کرد.

افزایش عرضه و پروژه های آتی سنگ آهنی از پیلبارا به این کاهش نرخ ها کمک کرده است.

در روزهای گذشته نیز پیش بینی بسیاری از کارشناسان به ادامه سقوط قیمت های سنگ آهن و رسیدن آن به کمتر از 40 دلار حکایت داشت.

ادامه خبر

خوشبینی کاذب به حضور سرمایه گذاران خارجی در معدن
04 آذر 1394 - نه دولت و نه بخش خصوصی هیچ یک به دلیل عدم تامین زیرساخت ها در جذب سرمایه گذار خارجی موفق نخواهند بود.

دکتر بهرام شکوری؛ رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با خبرنگار معدن24 با بیان این مطلب گفت: دولت به عنوان بزرگترین بنگاه دار اقتصادی و نیز بخش خصوصی با توجه به دوران پسا تحریم اشتیاق زیادی به جذب سرمایه گذار خارجی در پروژه های معدنی خود دارند چراکه این پروژه ها نیاز به تامین مالی دارند.

ادامه خبر

جذب سرمایه گذار خارجی معدن توسط دولت اشتباه محض است/ واگذاری سرب و روی مهدی آباد باید درس عبرت شود
04 آذر 1394 - جذب سرمایه گذار خارجی از سوی دولت مغایر با اصل 44 قانون اساسی است.

ابراهیم جمیلی؛ رییس خانه اقتصاد ایران در گفتگو با خبرنگار معدن24 با بیان این مطلب گفت: قطعا دولت به اندازه بخش خصوصی نمی تواند در جذب سرمایه گذار خارجی موفق باشد و این بستگی به میزان اعتماد دولت به بخش خصوصی و حمایت دولت از این بخش دارد.

وی در ادامه افزود: طرح های آماده واگذاری برای جذب سرمایه گذار خارجی هنوز از سوی دولت اعلام نشده و دولت همواره به عنوان رقیب بخش خصوصی در جذب سرمایه گذار خارجی در مجامع بین المللی ظاهر می شود بنابراین دولت باید ابتدا تکلیف طرح های آماده واگذاری را مشخص کند تا سرمایه گذار خارجی با بخش خصوصی وارد مذاکره شود.

ادامه خبر

لزوم حمایت دولت از آزمایشگاه های معدنی/ رتبه مطلوب زرآزما در سطح بین المللی
04 آذر 1394 - شرکت زرآزما یکی از آزمایشگاه های معدنی کشور است که بوسیله روش های نوین آنالیز مواد معدنی با تمرکز روی سه محور اساسی دقت بالا، سرعت بالا و قیمت مناسب در آزمایشگاهی با ظرفیت آنالیز 800 نمونه در یک شیفت کاری در بستری از پارامترهای کنترلی و روشهای متنوع کنترل کیفی توانسته است اعتماد بخش بزرگی از جامعه معدنی، معدن داران، معدن کاران و دانشگاهیان کشور را جلب کند.
رویکرد حمایتی دولت از بخش خصوصی زمینه رشد و توسعه بیشتر معدن و صنایع معدنی کشور را فراهم میکند.

در همین راستا مدیران سایت تحلیلی و خبری معدن 24 بازدیدی از این آزمایشگاه داشتند که در ادامه خواهید خواند:

مهدی شکوریان، رییس هیات مدیره شرکت مطالعات موادمعدنی زرآزما طی بازدید مدیران سایت تحلیلی و خبری معدن24 از این مجموعه با بیان این مطلب گفت: دکتر کرباسیان رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با رویکرد حمایتی از بخش خصوصی برای توسعه معدن کشور اقدامات تاثیرگذاری را در دستور کار قرار داده است که ضمن تشکر از این نگاه ویژه دولت به بخش خصوصی امید است با اقدامات شایسته مدیران کشور شاهد رشد و خروج از رکود بخش معدن باشیم.

ادامه خبر
جستجو پيشرفته |

 • اخبار
 • راهنماي فعاليتهاي معدني
 • سازمانها و انجمنها
 • سايتهاي ايراني
 • سايتهاي معدنی
 • شرکتهاي ايراني
 • شرکتهاي خارجي
 • قوانين و مقررات
 • كنفرانسها و نمايشگاه
 • متخصصين
 • معادن ايران
 • مقالات
 • نقشه سايت