:: صفحه اول
:: شرکتهاي ايراني
:: سايتهاي ايراني
:: كنفرانسها و نمايشگاه
:: قوانين و مقررات
:: سايتهاي معدنی
:: معادن ايران
:: اخبار
:: راهنماي فعاليتهاي معدني
:: سازمانها و انجمنها
:: متخصصين
:: شرکتهاي خارجي
:: نقشه سايت
:: مقالات

يادآوري كلمه عبور ؟  
[عضويت در سايت]  
[دریافت اخبار]  

صفحه اول

مديرعامل ذوب آهن از برنامه‌ريزي اين شرکت براي صادرات يک ميليارد دلاري در برنامه 4 ساله خبر داد
30 مهر 1393 - مديرعامل ذوب آهن اصفهان از صفر شدن زيان انباشته ساليان گذشته اين شرکت و حرکت به سمت روند مثبت در اين زمينه اشاره کرد و افزود: رشد توليد ذوب آهن اصفهان در سال 92 نسبت به سال 91 حدود 19 درصد بود که بالاترين درصد رشد توليد فولاد محسوب مي‌شد.
ادامه خبر

عرضه مس کاتد، مفتول و اسلب در بورس کالا
28 مهر 1393 - روز گذشته مس کاتد، مفتول و اسلب در تالار محصولات صنعتي و معدني بورس کالاي ايران عرضه شد.
ادامه خبر

بخش خصوصي قدرتمند پيش نياز توسعه معدن
28 مهر 1393 - رييس هيات عامل ايميدرو از شرکت‌هاي خصوصي بخش معدن و صنايع معدني خواست براي حضور در پروژه‌هاي ملي و فراملي کنسرسيوم‌هاي بزرگ تشکيل دهند.
ادامه خبر

رشد 4 برابري حفاري‌هاي اکتشافي شرکت تهيه و توليد مواد معدني
28 مهر 1393 - مديرعامل شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران اعلام کرد: ميزان حفاري‌هاي اکتشافي اين شرکت در نيمه نخست سال 93 به 39 هزار و 320 متر رسيد که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل (9125متر) بيش از 4 برابر شده است.
ادامه خبر

معادن سرب و روی در انتظار اکتشافات جدید هستند
28 مهر 1393 - علی سه دهی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی معدنکاران سرب و روی در حاشیه نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع وابسته که در محل دایمی نمایشگاه های تهران در حال برگزاری است با بیان این مطلب گفت: فراوانی ذخایر سرب و روی ایران به قدری است که نیاز به واردات خاک معدنی از سایر کشورها را نداریم اما اکنون به دلیل نبود همت در اکتشاف، استخراج و فرآوری مجبور به واردات شده ایم.
ادامه خبر

در گفت‌وگو با صاحب‌نظران تشریح شد دلایل پراندن سرمایه‌گذاران از بام معدن
27 مهر 1393 - به گزارش «اقتصادنیوز»، در حالی که این روزها دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در بخش معادن کشور مطرح است و انتظار می‌رود بخش خصوصی برای مشارکت در پیشرفت حوزه معدن و صنایع معدنی نقش فعالی برعهده گیرد، سخت‌گیری‌هایی برای سرمایه‌گذاران این بخش به چشم می‌خورد که به گفته بسیاری از فعالان این بخش تا زمانی که حل نشوند سهم بخش معدن در اقتصادملی ناچیز است و سرمایه‌گذاری‌های خارجی‌ها با شک و تردید انجام می‌شود.
ادامه خبر

جایگاه صنایع معدنی در برنامه ششم
27 مهر 1393 - محمد فاطمیان در خصوص جایگاه معدن و صنایع معدنی در تدوین برنامه ششم گفت: زمانی که از برنامه صحبت می‌شود باید جنس آن راهبردی و سیاست‌گذاری باشد. به همین دلیل باید در برنامه‌های عملیاتی پایین دستی بخش محورهای مورد نظر هر کدام در یک راستا و منطبق با اسناد بالا‌دستی سیاست‌های ابلاغی کلان کشور تدوین شود.
ادامه خبر

90 شرکت صنایع معدنی خارجی در تهران
26 مهر 1393 - این نمایشگاه صبح امروز (جمعه) با حضور محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

ادامه خبر

افزایش سهم معدن در تولید کشور تا 3 درصد
26 مهر 1393 - وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سهم بخش معدن در تولید ناخالص ملی براساس گزارش ها یک درصد است، در حالی که می توان این میزان را به سه برابر این رقم رشد داد.
ادامه خبر

40 درصد سنگ آهن ایران در راه چین
23 مهر 1393 - بهرام شکوری در گفت و گو با «اقتصادنیوز» با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در سال گذشته 52 میلیون تن سنگ آهن به تولید رساندیم که نزدیک 22 میلیون تن آن صادر و 30 میلیون تن آن در بازارهای داخلی استفاده شده است.
ادامه خبر

«معدن» در آستانه الحاق به نسخه خروج از رکود
22 مهر 1393 - بهروز برنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: از سالیان گذشته تاکنون، چین مواد معدنی مختلف را به صورت خام از ایران می‌خرد و پس از انجام فرآوری‌های لازم، به خودمان می‌فروشد. این در حالی است که چین بیش از 18 درصد ذخایر شناخته شده دنیا را دارد.
ادامه خبر

مقاومت بازار داخلی فلز سرخ
22 مهر 1393 - روند متفاوت پارامترهای تاثيرگذار بر قيمت مس علاوه بر اینکه قدرت پيش‌بينی را از کارشناسان اين حوزه دریغ داشته، موجب کاهش تقاضای معامله‌گران روز یکشنبه در بورس کالای ایران نیز شد. اين در حالی است که اين روز‌ها بررسی روند قيمتی اين قبيل كالاها و تلاش برای پيش‌بينی افق آتی آنها برای بسياری از سرمايه‌گذاران دارای اهميت فراوانی است. به گفته کارشناسان، بازار داخلی فلزات همچنان در برابر پارامترهای کاهشی مقاومت می‌کند و افزایش اندک قیمت این فلز در بورس کالای ایران به دلیل افزایش اندک نرخ ارز روی داده است.
ادامه خبر

رشد 10.5 درصدی معدن در تولید
20 مهر 1393 - به گزارش «اقتصادنیوز»، این میزان در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 15.1 واحد درصد افزایش یافته و سهم معادل دو واحد درصد از نرخ رشد 4.6 درصدی اقتصاد در دوره فصل بهار را به خود اختصاص داده است
ادامه خبر

راه‌اندازي 3 طرح صنايع معدني در چادرملو تا سال 95
19 مهر 1393 - مديرعامل شرکت معدني و صنعتي چادرملو از راه‌اندازي 3 طرح صنايع معدني در اين مجتمع تا پايان سال 95 خبر داد.
ادامه خبر

مديرعامل شرکت ملي مس تاکيد کرد ضرورت ايجاد فرهنگ نوين سازماني
19 مهر 1393 - مديرعامل شرکت ملي صنايع مس ايران گفت: بايد فرهنگ سازماني تحول پيدا کند و به فرهنگي نوين تبديل شود.
ادامه خبر

انتشار کارنامه تولید محصولات معدنی
16 مهر 1393 - به گزارش اقتصادنیوز، میزان تولید فولاد خام کشور در سال گذشته معادل 15 هزار و 631 تن بوده که نسبت به سال قبلش 9 درصد افزایش داشته است. طبق برنامه امسال نیز با رشد 9 درصدی پیش بینی شده تولید این ماده خام معدنی به 17 هزار تن برسد.

ادامه خبر

6 فرمان اسحاق جهانگیری برای خروج از رکود
16 مهر 1393 - اسحاق جهانگیری در بخشنامه‌ای از کلیه وزارتخانه‌ها، بانک مرکزی و موسسات دولتی خواست همکاری لازم برای اجرای سیاست‌های مزبور و گزارش‌دهی منظم اقدامات انجام شده در چارچوب بندهای این بخشنامه را به عمل آورند.
ادامه خبر

همکاري آلماني ها براي اجراي پروژه غبارگير کنورتور ذوب آهن
15 مهر 1393 - معاون برنامه ريزي و توسعه ذوب آهن اصفهان از اجراي يکي از پروژه هاي مهم زيست محيطي اين مجتمع خبر داد و گفت: در راستــاي اقدامات زيست محيطي ذوب آهن، پروژه غبارگير کنورتور اين شرکت با همکاري شرکت هاي خارجي و ايراني در حال عملياتي شدن براي اجراست.
ادامه خبر

ضرورت تامين زيرساخت معادن براي عمليات بزرگ مقياس
15 مهر 1393 - معاون طرح هاي توسعه معدن و صنايع معدني ايميدرو گفت: شرايط زيرساختي معادن براي عمليات بزرگ مقياس بايد فراهم شود.
ادامه خبر

راه اندازي 6 هلدينگ تخصصي در صندوق بازنشستگي مس
14 مهر 1393 - همايش تبيين الگوي تعامل صندوق بازنشستگي با حضور مديرعامل شرکت ملي مس و شرکت هاي تابعه برگزار شد.
به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز- مدير عامل موسسه صندوق بازنشستگي شرکت ملي صنايع مس ايران در اين مراسم از تشکيل 6 هلدينگ تخصصي زير مجموعه اين شرکت در آينده نزديک خبر داد و گفت: يکي از رويکردهاي صندوق، تجديد ساختار شرکت هاي تابعه در قالب تشکيل هلدينگ هاي تخصصي است.

ادامه خبر
جستجو پيشرفته |

 • اخبار
 • راهنماي فعاليتهاي معدني
 • سازمانها و انجمنها
 • سايتهاي ايراني
 • سايتهاي معدنی
 • شرکتهاي ايراني
 • شرکتهاي خارجي
 • قوانين و مقررات
 • كنفرانسها و نمايشگاه
 • متخصصين
 • معادن ايران
 • مقالات
 • نقشه سايت