:: صفحه اول
:: شرکتهاي ايراني
:: سايتهاي ايراني
:: كنفرانسها و نمايشگاه
:: قوانين و مقررات
:: سايتهاي معدنی
:: معادن ايران
:: اخبار
:: راهنماي فعاليتهاي معدني
:: سازمانها و انجمنها
:: متخصصين
:: شرکتهاي خارجي
:: نقشه سايت
:: مقالات

يادآوري كلمه عبور ؟  
[عضويت در سايت]  
[دریافت اخبار]  

صفحه اول

رييس هيات مديره انجمن توليدکنندگان فولاد هشدار داد سونامي دامپينگ چيني در راه است
10 آبان 1393 - رييس هيات مديره انجمن توليدکنندگان فولاد با اشاره به افزايش 33 درصدي واردات فولاد به کشور در نيمه نخست امسال از دامپينگ شرکت‌هاي چيني به واسطه مشوق‌هاي دولتي اين کشور خبر داد.
ادامه خبر

صدور مجوز بيمه نامه شركت هاي معدني وارد مرحله نهايي شد
06 آبان 1393 - مدير عامل صندوق بيمه سرمايه گذاري فعاليت هاي معدني خبر داد: تاكنون، 13 شركت پيمانكار عمليات معدني پس از تاييد اوليه بانك، جهت انجام كارشناسي به صندوق بيمه ارجاع شده و بر اساس نياز اين شركت ها و توان بازپرداخت تسهيلات، نسبت به صدور بيمه نامه (ضمانت نامه) جهت دريافت اعتبار بانكي (3600 ميليارد ريال) اقدام مي شود.
ادامه خبر

فقط 20 معدن در حد معیارهای جهانی داریم
05 آبان 1393 - جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز» از وجود 5400 معدن فعال در کشور خبر داد و گفت: تعداد معادن زیاد در کشور مهم نیست، بلکه باید مقیاس معدنکاری در ایران بالا برود نه تعداد معادن. از این رو می‌توان گفت که در حد معیارهای جهانی حداقل 20 فقره معدن داریم که یک زمانی تعداد معادن کشور بر این اساس به تعداد انگشت‌های یک دست بود، ولی الان نزدیک به 20 فقره است.
ادامه خبر

مجتمع طلاي زرشوران چهره منطقه را دگرگون مي‌کند
03 آبان 1393 - مجتمع معدني و صنعتي زرشوران توليد‌کننده دو فلز ارزشمند طلا و نقره مراحل پاياني پيش توليد و آزمايشي راپشت سر گذاشته و با نصب و تحويل بخش‌هاي مربوط به فيلتراسيون، آماده بهره‌برداري است و و به زودي با حضور مقامات رسمي کشور افتتاح خواهد شد.
ادامه خبر

مديرعامل ذوب آهن از برنامه‌ريزي اين شرکت براي صادرات يک ميليارد دلاري در برنامه 4 ساله خبر داد
30 مهر 1393 - مديرعامل ذوب آهن اصفهان از صفر شدن زيان انباشته ساليان گذشته اين شرکت و حرکت به سمت روند مثبت در اين زمينه اشاره کرد و افزود: رشد توليد ذوب آهن اصفهان در سال 92 نسبت به سال 91 حدود 19 درصد بود که بالاترين درصد رشد توليد فولاد محسوب مي‌شد.
ادامه خبر

عرضه مس کاتد، مفتول و اسلب در بورس کالا
28 مهر 1393 - روز گذشته مس کاتد، مفتول و اسلب در تالار محصولات صنعتي و معدني بورس کالاي ايران عرضه شد.
ادامه خبر

بخش خصوصي قدرتمند پيش نياز توسعه معدن
28 مهر 1393 - رييس هيات عامل ايميدرو از شرکت‌هاي خصوصي بخش معدن و صنايع معدني خواست براي حضور در پروژه‌هاي ملي و فراملي کنسرسيوم‌هاي بزرگ تشکيل دهند.
ادامه خبر

رشد 4 برابري حفاري‌هاي اکتشافي شرکت تهيه و توليد مواد معدني
28 مهر 1393 - مديرعامل شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران اعلام کرد: ميزان حفاري‌هاي اکتشافي اين شرکت در نيمه نخست سال 93 به 39 هزار و 320 متر رسيد که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل (9125متر) بيش از 4 برابر شده است.
ادامه خبر

معادن سرب و روی در انتظار اکتشافات جدید هستند
28 مهر 1393 - علی سه دهی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی معدنکاران سرب و روی در حاشیه نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع وابسته که در محل دایمی نمایشگاه های تهران در حال برگزاری است با بیان این مطلب گفت: فراوانی ذخایر سرب و روی ایران به قدری است که نیاز به واردات خاک معدنی از سایر کشورها را نداریم اما اکنون به دلیل نبود همت در اکتشاف، استخراج و فرآوری مجبور به واردات شده ایم.
ادامه خبر

در گفت‌وگو با صاحب‌نظران تشریح شد دلایل پراندن سرمایه‌گذاران از بام معدن
27 مهر 1393 - به گزارش «اقتصادنیوز»، در حالی که این روزها دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در بخش معادن کشور مطرح است و انتظار می‌رود بخش خصوصی برای مشارکت در پیشرفت حوزه معدن و صنایع معدنی نقش فعالی برعهده گیرد، سخت‌گیری‌هایی برای سرمایه‌گذاران این بخش به چشم می‌خورد که به گفته بسیاری از فعالان این بخش تا زمانی که حل نشوند سهم بخش معدن در اقتصادملی ناچیز است و سرمایه‌گذاری‌های خارجی‌ها با شک و تردید انجام می‌شود.
ادامه خبر

جایگاه صنایع معدنی در برنامه ششم
27 مهر 1393 - محمد فاطمیان در خصوص جایگاه معدن و صنایع معدنی در تدوین برنامه ششم گفت: زمانی که از برنامه صحبت می‌شود باید جنس آن راهبردی و سیاست‌گذاری باشد. به همین دلیل باید در برنامه‌های عملیاتی پایین دستی بخش محورهای مورد نظر هر کدام در یک راستا و منطبق با اسناد بالا‌دستی سیاست‌های ابلاغی کلان کشور تدوین شود.
ادامه خبر

90 شرکت صنایع معدنی خارجی در تهران
26 مهر 1393 - این نمایشگاه صبح امروز (جمعه) با حضور محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

ادامه خبر

افزایش سهم معدن در تولید کشور تا 3 درصد
26 مهر 1393 - وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سهم بخش معدن در تولید ناخالص ملی براساس گزارش ها یک درصد است، در حالی که می توان این میزان را به سه برابر این رقم رشد داد.
ادامه خبر

40 درصد سنگ آهن ایران در راه چین
23 مهر 1393 - بهرام شکوری در گفت و گو با «اقتصادنیوز» با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در سال گذشته 52 میلیون تن سنگ آهن به تولید رساندیم که نزدیک 22 میلیون تن آن صادر و 30 میلیون تن آن در بازارهای داخلی استفاده شده است.
ادامه خبر

«معدن» در آستانه الحاق به نسخه خروج از رکود
22 مهر 1393 - بهروز برنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: از سالیان گذشته تاکنون، چین مواد معدنی مختلف را به صورت خام از ایران می‌خرد و پس از انجام فرآوری‌های لازم، به خودمان می‌فروشد. این در حالی است که چین بیش از 18 درصد ذخایر شناخته شده دنیا را دارد.
ادامه خبر

مقاومت بازار داخلی فلز سرخ
22 مهر 1393 - روند متفاوت پارامترهای تاثيرگذار بر قيمت مس علاوه بر اینکه قدرت پيش‌بينی را از کارشناسان اين حوزه دریغ داشته، موجب کاهش تقاضای معامله‌گران روز یکشنبه در بورس کالای ایران نیز شد. اين در حالی است که اين روز‌ها بررسی روند قيمتی اين قبيل كالاها و تلاش برای پيش‌بينی افق آتی آنها برای بسياری از سرمايه‌گذاران دارای اهميت فراوانی است. به گفته کارشناسان، بازار داخلی فلزات همچنان در برابر پارامترهای کاهشی مقاومت می‌کند و افزایش اندک قیمت این فلز در بورس کالای ایران به دلیل افزایش اندک نرخ ارز روی داده است.
ادامه خبر

رشد 10.5 درصدی معدن در تولید
20 مهر 1393 - به گزارش «اقتصادنیوز»، این میزان در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 15.1 واحد درصد افزایش یافته و سهم معادل دو واحد درصد از نرخ رشد 4.6 درصدی اقتصاد در دوره فصل بهار را به خود اختصاص داده است
ادامه خبر

راه‌اندازي 3 طرح صنايع معدني در چادرملو تا سال 95
19 مهر 1393 - مديرعامل شرکت معدني و صنعتي چادرملو از راه‌اندازي 3 طرح صنايع معدني در اين مجتمع تا پايان سال 95 خبر داد.
ادامه خبر

مديرعامل شرکت ملي مس تاکيد کرد ضرورت ايجاد فرهنگ نوين سازماني
19 مهر 1393 - مديرعامل شرکت ملي صنايع مس ايران گفت: بايد فرهنگ سازماني تحول پيدا کند و به فرهنگي نوين تبديل شود.
ادامه خبر

انتشار کارنامه تولید محصولات معدنی
16 مهر 1393 - به گزارش اقتصادنیوز، میزان تولید فولاد خام کشور در سال گذشته معادل 15 هزار و 631 تن بوده که نسبت به سال قبلش 9 درصد افزایش داشته است. طبق برنامه امسال نیز با رشد 9 درصدی پیش بینی شده تولید این ماده خام معدنی به 17 هزار تن برسد.

ادامه خبر
جستجو پيشرفته |

 • اخبار
 • راهنماي فعاليتهاي معدني
 • سازمانها و انجمنها
 • سايتهاي ايراني
 • سايتهاي معدنی
 • شرکتهاي ايراني
 • شرکتهاي خارجي
 • قوانين و مقررات
 • كنفرانسها و نمايشگاه
 • متخصصين
 • معادن ايران
 • مقالات
 • نقشه سايت