:: صفحه اول
:: شرکتهاي ايراني
:: سايتهاي ايراني
:: كنفرانسها و نمايشگاه
:: قوانين و مقررات
:: سايتهاي معدنی
:: معادن ايران
:: اخبار
:: راهنماي فعاليتهاي معدني
:: سازمانها و انجمنها
:: متخصصين
:: شرکتهاي خارجي
:: نقشه سايت
:: مقالات

يادآوري كلمه عبور ؟  
[عضويت در سايت]  
[دریافت اخبار]  

صفحه اول

حضور 100 فعال صنعت سنگ ایران در نمایشگاه روسیه
02 تير 1395 - غرفه سازی پاویون ایران که از چند روز گذشته آغاز به کار نموده، در حال چیدمان غرفه و برپایی و اجرای سنگهای مشارکت کنندگانی است که قرار است تولیدات خود را به نمایش بگذارند. فعالان سنگ دنیا از ۱۴ کشور دنیا در این مکان گرد هم آمدند تا در یک فضای رقابتی بین المللی، کالاهای خود را جهت عرضه به بازار روسیه و همینطور بازار بین المللی، ارائه نمایند...
ادامه خبر

مدیر کهنه کار معدن از مدیریت بهره برداری معادن خداحافظی می کند
02 تير 1395 - عباسعلی اقبالی زارچ مدیر کل بهره برداری وزارت صنعت ،معدن و تجارت از اول تیرماه به دلیل قانون جدید بازنشتگی از سمت خود کناره گیری می کند...
ادامه خبر

انصراف بخش خصوصی از سرمایه گذاری در بزرگترین معدن فسفات کشور
02 تير 1395 - بخش خصوصی انصراف خود را از سرمایه گذاری در بزرگترین معدن فسفات ایران تقدیم محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت کرد...
ادامه خبر

حمایت دولت از سرمایه‌گذاری در صنایع معدنی
25 ارديبهشت 1395 - چهارمین کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم ایران در حالی روز گذشته در هتل المپیک تهران برگزار شد که شرکت‌های معتبر بین‌المللی همچون گروه اس‌ام‌اس، استقبال خوبی از آن کردند.
با توجه به هدف‌گذاری تولید ۱/۵ میلیون تن آلومینیوم در سال ۱۴۰۴ و در اختیار داشتن مزیت‌های فراوان همچون انرژی، این کنفرانس می‌تواند فرصتی مناسب برای جذب سرمایه‌های خارجی باشد.

ادامه خبر

مذاکره خصوصی‌های معدن با آلمانی‌ها برای انتقال دانش فنی
25 ارديبهشت 1395 - سمپوزیوم «راه‌حل‌های فناوریکی صنعت سیمان و معدن‌کاری در ایران» در هتل اوین برگزار شد.

در این برنامه که کارشناسان و صنعتگران فعال در حوزه معدن و سیمان از کشور آلمان و ایران حضور داشتند مباحث مختلف و روز دنیا درباره معدن و معدنکاری و همچنین فرآوری مواد معدنی مطرح شد. از نکات مهم و قابل توجه برای حضور هیات‌های خارجی در ایران انتقال دانش فنی و فرآوری مواد معدنی است که امروزه در دستور و برنامه کار معدن قرار گرفته است. فعالان حوزه خصوصی بخش معدن مدعی هستند توانمندی این حوزه برای در دست گرفتن عمده فعالیت‌های معدنی وجود دارد و می‌توان به آنها اعتماد کرد. گزارش خبرنگار صمت از این مراسم که روز گذشته برگزار شده را می‌خوانید.

ادامه خبر

سقوط ازاد سهام غول های معدنی جهان در بورس/شوک درمانی اقتصاد چین راه نجات؟
25 ارديبهشت 1395 - کاهش قیمت جهانی مواد معدنی در دنیا به خصوص مس و سنگ اهن در روز های اخیر سبب شده تا سهام شرکت های معدنی دنیا با صف فروش روبرو شود.


کاهش قیمت جهانی مواد معدنی در دنیا به خصوص مس و سنگ اهن در روز های اخیر سبب شده تا سهام شرکت های معدنی دنیا با صف فروش روبرو شود.

به اعتقاد کارشناسان، بخشی از افت قیمت ناشی از شوک هیجانات بازار بزودی جبران و قیمت ها به حالت اولیه برگردد.

یکی از شگفتی های سال 2016 تاکنون، بازیابی اقتصاد چین و رشد مجدد تقاضای کامودیتی آن کشور بود که باعث رشد فوق العاده قیمت محصولات معدن و صنایع معدنیشد. طبق آمار، تولید فولاد چین در ماه مارس بالاترین رقم تاریخی بوده و سیمان نیز 2درصدرشد تولید دارد

عمده ترین دلیل این رشد، افزایش 15دزصد وام دهی به خریداران مسکن در چین بود که باعث شد سرمایه گذاری در مسکن 6درصد فروش 33درصدو پروژه های جدید 19درصد رشد کند..بعلاوه دولت چین با رشد 56درصدفروش اوراق مشارکت در صدد تقویت پروژه های زیرساختی در 3 ماه گذشته بوده است

ادامه خبر

اغاز تولید کنسانتره به روش فلوتاسیون در مس های اکسیدی/ فراوری مس در ایران وارد فاز جدیدی می شود
25 ارديبهشت 1395 - شرکت صدر معادن ایرانیان وابسته به صندوق بازنشستگی کارکنان دولت توانست برای اولین بار در ایران بافناوری جدید از مس های اکسیدی با روش فلوتاسیون کنسانتره مس تولید کند.

به گزارش معدن24 دکتر فرهاد سعدلو پاریزی مدیر عامل شرکت صدر معادن ایرانیان در گفت و گو اختصاصی با معدن 24 گفت:شرکت صدر معادن ایرانیان توانست با خاک مس اکسیدی با عیار حدود 1.5 درصد به روش فلوتاسیون و با به کارگیری مدرن ترین روشهای فراوری دنیا برای اولین بار در ایران کنسانتره مس با عیار 20 تا 34 درصد با رکاوری 70درصد تولید کند. این طراحی جدید قابلیت همزمان فراوری مس های اکسیدی و سولفوری را دارد.

ادامه خبر

بانک جهانی: بلندپروازی، رمز فتح بازارهای معدنی
15 ارديبهشت 1395 - قیمت فلزات و محصولات مختلف معدنی، در سطوح پایین چند ساله خود قرار دارند. با این حال، در چند ماه اخیر، قیمت‌ها اندکی افزایش‌یافته تا برخی از فعالان معدنی به آینده امیدوار شوند.

در این شرایط، بانک جهانی، در گزارشی به پیش‌بینی خود از آینده بازارهای معدنی پرداخته و نشان می‌دهد که کشورهای معدنی همچنان با مشکلات زیادی مواجه خواهند بود.

ادامه خبر

عملکرد موفق بازارهای معدنی با مدیریت مناسب
15 ارديبهشت 1395 - مدیریت کاهش قیمت زمانی که تقاضا برای خرید با کاهش همراه می‌شود باید روش‌هایی برای حفظ فعالیت در بازار در نظر گرفته شود تا چرخه تولید از حرکت باز نایستد. یکی از راهکارهای نجات این بخش، کاهش هزینه تمام شده برای تولید است.

امروز برای آن دسته از شرکت‌های خارجی معدن که فعالیت خود در بازارهای صادراتی را حفظ کرده‌اند یکی از اهرم‌های هدایتی آنها در بازار کاهش قیمت تمام شده است.

ادامه خبر

جزییات جلسه معدنی های اتاق ایران با كرباسیان/تحلیل جلال پور از اوضاع ایمیدرو در دولت دهم
15 ارديبهشت 1395 - رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: برای توسعه بخش معدن در کشور نیاز به تدوین مدل سرمایه گذاری و معافیت های قانونی 7 تا 10 ساله داریم.

به گزارش معدن24 ، مهدی کرباسیان در نشست هم اندیشی اعضای هیات عامل ایمیدور با رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران و اعضای هیات رییسه این اتاق با بیان این مطلب گفت: حمایت ها از بخش معدن باید به صورت قانونی عملی شود به طوری که با ایجاد فضای تنفس به سرمایه گذار شرایط برای سودآوری و افزایش انگیزه مشارکت در توسعه بخش معدن فراهم شود. وی تصریح کرد: متاسفانه به رغم اقدامات انجام شده و وجود منابع طبیعی خدادادی مواد معدنی و انرژی و همچنین شرکت های توانمند داخلی، نتوانسته ایم به طور شایسته ای شاهد پیشرفت حوزه معدن باشیم که این امر نشان می دهد برای عملی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی باید نگاهی نو به این بخش داشته باشیم.

ادامه خبر

دیگر آب هم از دست معدنکاران جهان نمی‌چکد
13 ارديبهشت 1395 - معدنکاران جهان که روزگاری برای کارگران خود دست و دلبازی می‌کردند، اکنون به راحتی پول خرج نمی‌کنند چراکه می‌دانند بقا در روزگار رکود معدنی کار آسانی نیست. این وضعیت را در رفتارهای آنها می‌توان از تغییر کیفیت خوراک و تنوع آنها تا مواد شوینده‌ای مشاهده کرد که در کمپ‌های معدنی در اختیار کارگران قرار می‌گیرد.
ادامه خبر

اخبار خوش معدنی‌ها در تالار شیشه‌ای پیچید
13 ارديبهشت 1395 - در روزهای اخیر و در معاملات بازار سهام، گروه کانه‌های فلزی و معدنی‌ها در کانون توجه معامله‌گران و اهالی تالار شیشه‌ای قرار گرفته‌اند.

کارشناسان معتقدند با توجه به نحوه مبادلات در سهام فعال این دو گروه و همچنین نشانه‌های مثبت در بازارهای جهانی این محصولات، روند صعودی قیمت سهام آنها در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.
در روزهای اخیر اخبار این دو گروه بسیار مورد توجه اهالی تالار شیشه‌ای قرار گرفته و چشم‌انداز این صنعت را بعد از مدت‌ها، مثبت کرده است. تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند در صورت ادامه روند صعودی قیمت‌های جهانی فلزات اساسی و همچنین اخبار خوش داخلی برای معدنی‌ها، می‌توان امیدوار بود که بازار سرمایه در مسیر صعودی ادامه داشته باشد.

ادامه خبر

بهبود بازار مواد معدنی در گرو تثبیت شرایط
13 ارديبهشت 1395 - بازار پرنوسان مواد معدنی در دو سال گذشته توانست فعالیت تعداد بسیاری از واحدهای تولید را غیراقتصادی کند. درواقع در پس افت شدید قیمت مواد معدنی فعالیت معادن در کشورهای مختلف با مشکلات بسیاری رو به رو شد.

درست از همین زمان پیش‌بینی برای بازار آینده شروع شد که حاکی از آن بود که رکود شکل‌گرفته تا سال ۲۰۱۷میلادی ادامه خواهد یافت.

ادامه خبر

پیش بینی قیمت مس،روی و الومینیوم تا سال 2017
11 ارديبهشت 1395 - در 3 ماه اول سال 2016 موسسات مالی و اعتباری زیادی سعی کردند به مشتریان خود پیش بینی واقع بینامه ای از قیمت محصولات معدن و صنایع معدنی ارایه کنند سوال اینجاست که ایا این موسسها در پیش بینی های خود موفق بودند.

به گزارش معدن24 ، در 3 ماه اول سال 2016 موسسات مالی و اعتباری زیادی سعی کردند به مشتریان خود پیش بینی واقع بینامه ای از قیمت محصولات معدن و صنایع معدنی ارایه کنند سوال اینجاست که ایا این موسسها در پیش بینی های خود موفق بودند .

ادامه خبر

پیش بینی تحولات بازار مس در هفته پیش رو میلادی
11 ارديبهشت 1395 - قیمت نفت، افق اقتصاد جهان، بویژه اقتصاد چین و تغییرات ارزش دلار، سه عامل مهم تاثیرگذار بر قیمت این مواد خام هستند، حال باید دید این سه متغیر تاثیر گذار چه شرایطی را برای بازار فلزات اساسی در هفته پیش رو میلادی ترسیم خواهند کرد.

به گزارش معدن24 ،قیمت مس هفته گذشته حدود ۵ درصد افزایش یافت و در پایان معاملات هفته در سطح ۵۰۰۰ دلار در هر تن قرار گرفت. قیمت دیگر فلزات اساسی نیز رشد کرده و این درحالیستکه هفته گذشته ارزش دلار در برابر یورو رشد کرد و قاعدتا باید قیمت فلزات اساسی تحت فشار قرار می گرفت.

ادامه خبر

حضور مهندسان معدنی در کشورهای خارجی با حمایت دولت
11 ارديبهشت 1395 - تعامل با دولتی‌هارییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در این جلسه اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی معدن ایران بنا دارد در جلسات ماهانه خود از مشاوران و معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت کرده تا آنها در جریان امور و اقدامات سازمان نظام مهندسی معدن ایران قرار گیرند و با این بخش آشنا شوند.

نادعلی اسماعیلی‌دهج درباره چارچوب شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز گفت: این شورا متشکل از ۱۱ نفر شامل ۴ متخصص معدن، ۳زمین‌شناس، ۲ نقشه‌بردار و ۲ متخصص متالوژنی از استان‌های مختلف کشور است.

ادامه خبر

افق روشن فلزات اساسی
11 ارديبهشت 1395 - در چند سال اخیر قیمت سنگ‌آهن، مس، نیکل، آلومینیوم، روی و دیگر فلزات اساسی در اقتصادهای پیشرفته جهان و بازارهای نوظهور با رکود شدیدی روبه‌رو شده است.

علاوه بر آن، کاهش رشد اقتصادی در کشورها به‌ویژه چین، فشار بر قیمت‌های جهانی فلزات پایه جهانی را ادامه‌دار کرده بود. با توجه به اینکه قیمت فلزات اساسی در جهان به‌صورت مستقیم روی قیمت‌های داخلی اثرگذار است، در نتیجه موجب کاهش قیمت‌ها در این گروه شد، اما در روزهای اخیر به دلیل چشم‌انداز مثبت اقتصادی و همچنین افزایش نسبی قیمت محصولات فلزی در جهان، آینده این بازار روشن‌تر شده و بر این اساس، رونق بیشتری پیدا می‌کنند. از آنجایی که این محصولات در بورس کالا عرضه می‌شوند،

ادامه خبر

سرخی روی مس در سال ۹۵
11 ارديبهشت 1395 - صنعت مس به‌عنوان یکی از پایه‌های اصلی بخش معدن و صنایع معدنی کشور به شمار می‌آید و توانایی آن را دارد که ارزش‌افزوده قابل توجهی را ایجاد کند.

در سال‌های اخیر قیمت مس کاهش یافته و این موضوع سودآوری این صنعت و جریان نقدینگی در این بخش را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. این صنعت که در سال‌های گذشته میلیاردها دلار برای کشور سودآوری و ارزآوری به همراه داشته، در حال حاضر با مشکلات مهمی ازجمله هزینه‌های بالای تولید، بازار راکد مصرف در داخل کشور و تحریم‌های معاملاتی در بازارهای خارجی روبه‌رو بوده است.

ادامه خبر

معدنی‌ها جای خود را به خودرویی‌ها دادند
06 ارديبهشت 1395 - بازار سرمایه پس از اعلام اجرایی‌شدن برجام در دی سال گذشته روزهای بهتری را سپری کرد.

فعالان بازار سرمایه که پس از ۲سال به روزهای رونق بازگشته و بر مدار رشد قرار گرفته بودند، با امید به آینده به انجام معامله پرداختند تا شاید اندکی از زیان خود را جبران کنند. کارشناسان معتقد بودند گروه‌هایی که بیشترین ضربه را از تحریم‌های اقتصادی ایران در سال‌های اخیر دیده بودند، با اجرایی‌شدن برجام زودتر از دیگر بازارها از جا برمی‌خیزند. به این ترتیب گروه خودرو توانست در سایه امیدهای ایجادشده در نتیجه اجرایی‌شدن برجام روند افزایشی خود را آغاز کند و صف‌های خرید بسیاری در این گروه به وجود آمد.

ادامه خبر

طرح توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری شرق کشور اجرایی می‌شود
06 ارديبهشت 1395 - تامین سرمایه و جذب سرمایه‌گذار برای اجرای یک طرح یا پروژه از نکات اساسی است که در صورت عملکرد ضعیف می‌تواند خطری برای اجرایی شدن طرح به شمار آید.

حال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای اجرایی‌شدن اهداف اقتصاد مقاومتی اجرای طرح توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری شرق کشور را در دستور کار قرار داده است.

ادامه خبر
جستجو پيشرفته |

 • اخبار
 • راهنماي فعاليتهاي معدني
 • سازمانها و انجمنها
 • سايتهاي ايراني
 • سايتهاي معدنی
 • شرکتهاي ايراني
 • شرکتهاي خارجي
 • قوانين و مقررات
 • كنفرانسها و نمايشگاه
 • متخصصين
 • معادن ايران
 • مقالات
 • نقشه سايت